YABANCILAR VE VATANDAŞLIK HUKUKU

Vatandaşlık Hukuku, milliyet ve yurttaşlık ile bunların kazanılması, aktarılması ve yitirilmesi konularıyla ilgilenen hukuk dalı olup Yabancılar Hukuku ise bir devletin veya ülkenin bir ülkeye gelen yabancılar için uyguladığı kanunların oluşturduğu hukuk dalıdır.

Bu kapsamda yabancı ülke vatandaşlarının çalışma izinlerinin alınması, oturma izni başvurularının takip edilmesi, Türk Vatandaşlığına ilişkin başvuru ve takip işlemlerinin yapılması başta olmak üzere  yabancılık unsuru taşıyan işbu işlemlere ilişkin olarak ilgili kişilerin herhangi bir hak kaybına uğramaması açısından Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlardan yardım alması pratik, yararlı ve hızlı çözüm için daha doğru bir karar olacaktır.

Zira uzman avukat, talep halinde gerektiğinde hukuki bilgi ve tecrübesiyle dava yoluna gitmeden ilgili kurumlara yapılan başvurular ile ilgili  hukuki işlemleri yerine getirecek veyahut bu yol çözüme kavuşturmuyor veya ilgili kurumlardan yapılan başvuruların reddi yönünde kararlar verildiğinde ise dava yolu ile yine tüm lehe kanun ve düzenlemeleri kullanarak problemleri çözecektir.

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Alanında Hizmet Sağladığımız Vekillik Hizmetlerinden Bazıları

ER&ÇAKIR Avukatlık Bürosu olarak büromuza bağlı hizmet sağlayan avukat ve danışmanlarımızdan alabileceğiniz bazı Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku hizmet alanları;

  1. Yabancıların Türkiye'de çalışma izinlerinin alınması,
  2. Türkiye’de yaşamak isteyen yabancıların ikamet izni ve ikamet izni uzatma başvurularının yapılması, çalışma izin uzatım başvurusunun yapılması, takibi ve sonuçlandırılması,
  3. Yabancı mahkeme kararlarının tanınma ve tenfizi,
  4. 5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu kapsamında, Türk Vatandaşlığından yetkili makam kararıyla çıkmak isteyen şahısların başvuru işlemlerinin yapılması, takibi ve sonuçlandırılması vb.

Hızlı iletisim
  • 05318185934
  • 05318185934
  • info@eroglucakiroglu.av.tr